Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

layout-img-1-3layout2layout3

Szyba kominkowa

Szyba do kominka musi być wykonana z mocnego materiału. W ofercie sklepu HARDTOP Centrum Odlewnictwa znajdą Państwo szyby do kominków wykonane z żaroodpornej przejrzystej ceramiki szklanej, która wytrzymuje bardzo wysoką temperaturę. Nie rozszerza się i nie kurczy się pod wpływem ciepła, a jedyne uszkodzenia, które mogą na nich powstać, muszą być spowodowane w sposób mechaniczny. Szyby żaroodporne idealnie nadają się do kominków oraz do okienek w piecach, które opalane są węglem lub drewnem. W naszej ofercie znajdą Państwo żaroodporne szyby do kominków w wariancie prostym, giętym, panoramicznym, pryzmatycznym i samoczyszczącym.

Szyby samoczyszczące nie tylko pozwalają utrzymać kominek w nienagannym stanie, ale również zwiększają oszczędność energii cieplnej dzięki zjawisku pyrolizy – spalania sadzy osiadającej na szybie. Szyby pryzmatyczne natomiast składają się z 3 warstw szkła, dzięki czemu sprawiają wrażenie „wychodzenia” do wnętrza pomieszczenia oraz wzmacniają promieniowanie ciepła. Pozostałe rodzaje szyb zabezpieczają teren wokół kominka oraz poprawiają emisję ciepła do wnętrza. Wszystkie rodzaje szyb jesteśmy w stanie dostosować do wymiarów Państwa kominków oraz drzwiczek pieców.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu.