Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

layout-img-1-3layout2layout3

Jaki kominek stworzy najlepszy klimat w Twoim domu?

Dom pełen ciepła i z przytulnym klimatem – taki jest efekt posiadania kominka. Kojarzy się on nam z ciepłem rodzinnego ogniska i często stanowi serce domu, przy którym zbierają się domownicy, szczególnie w zimne i ciemne wieczory. Atmosfera stworzona przez domowy kominek zależy również od rodzaju wkładu, jaki wybierzemy. Dostępnych jest wiele modeli kominków, więc każda osoba – zwolennik tradycyjnego stylu lub miłośnik nowoczesnych rozwiązań - znajdzie model, który spełni jego potrzeby i doskonale podkreśli styl domu lub mieszkania.

Kominek, czyli sposób na dobrą atmosferę w każdym domu

W klasycznym wnętrzu najlepszym wyborem jest wkład żeliwny. Taki kominek wygląda elegancko i tradycyjnie. Szczególnie pięknie wyglądają wkłady zdobione. Bogate zdobienia tworzą luksusową atmosferę, ale jednocześnie kojarzą się z naturalnym ciepłem i tradycją. Dostępna jest również możliwość zamówienia drzwiczek z brązu, co jeszcze bardziej podkreśla wytworny charakter żeliwnego paleniska. Istnieją także modele dla zwolenników klasycznej prostoty, o mniej bogatych zdobieniach, jednak wciąż wyróżniające się eleganckim charakterem.

Osoby, które preferują nowoczesny i minimalistyczny styl, mogą zdecydować się na przykład na narożny wkład kominkowy. Ogień w takich paleniskach jest widoczny nie tylko przez przednią, ale także przez boczną szybę. Taki model kominka bardzo dobrze wygląda we wnętrzu o nowoczesnym charakterze i stanowi jego oryginalną dekorację, tworząc w nim jednocześnie przytulną atmosferę pełną ciepła.